Connect - Maciej Zalega
  508-041-941

System kamer (CCTV)

Zadzwoń teraz 508-041-941

Monitoring wizyjny

Telewizja przemysłowa (closed circuit television, potocznie zwana monitoringiem) jest to zbiór elementów pozwalających obserwować, śledzić, nagrywać i odtwarzać zdarzenia występujące na obserwowanej przestrzeni. Głównymi elementami CCTV są: kamery, rejestratory z nośnikami danych, manipulatory sterujące oraz monitory. Istnieją dwa rodzaje systemów CCTV: analogowy i cyfrowy (IP). Różnica polega na sposobie transmisji danych z kamery do urządzenia archiwizującego. Obecnie 95% istniejących instalacji to instalacje analogowe, które pomału odchodzą w zapomnienie. Większość producentów mocno rozwija systemy IP i coraz mniej wspiera stare systemy analogowe. Jeśli nosisz się z zamiarem montaż systemu kamer pomyśl o telewizji IP. Różnice cenowe nie są duże, a jakość wielokrotnie lepsza niż w systemach analogowych. Dla przykładu kamera IP 1,3 megapixela pokrywa obszar sześciokrotnie większy niż kamera analogowa, czyli do objęcia tego samego obszaru potrzebujemy sześć kamer analogowych i tylko jednej kamery IP! Najnowszymi trendami w systemach telewizji przemysłowej są wideonadzór oraz wideoweryfikacja.

Wideonadzór polega na ciągłym (24 godziny na dobę) nadzorowaniu przekazu audiowizualnego, przez operatorów wyniesionego centrum monitorowania alarmów. Jeśli system zostanie wyposażony w odpowiednie urządzenia, operator będzie mógł np.: przesłać komunikaty dźwiękowe, rozbroić system alarmowy, otworzyć drzwi, włączyć światło, pompy, generator prądu itp..

Jest to dobre rozwiązanie w przypadku gdy na obiekcie nie ma pracowników, a wymagana jest dwudziestocztero godzinna obsługa. To rozwiązanie pomaga obniżyć koszty związane ze stacjonarną ochroną i obsługą na obiekcie. Jeśli obiekt nie wymaga dwudziestoczterogodzinnej obsługi, a jedynie reakcji na zdarzenia alarmowe wtedy stosuje się wideoweryfikację.

Wideoweryfikacja polega na przekazywaniu zdarzeń alarmowych do wyniesionego centrum monitorowania (CMA), które na podstawie analizy otrzymanych materiałów podejmuje decyzje o podjęciu działań. Taki system pozwala obniżyć koszty związane z ochroną stacjonarną oraz opłatami za interwencję wywołane fałszywymi alarmami. Nie jest wymagane posiadanie stałego łącza internetowego o dużej przepustowości - istnieje możliwość przesyłania zdarzeń za pomocą modemu 3G.

Jeśli jesteś zainteresowany jednym z przedstawionych rozwiązań, skontaktuj się z nami. Pomożemy w projektowaniu, integracji, rekonfiguracji i podłączeniu Twojego systemu.

Connect Maciej Zalega

oś. Topolowe 30

62-035 Mościenica, Wielkopolskie

NIP: 7792090665

Telefon: 508-041-941

e-mail: biuro@c0nnect.pl

Copyright

Prawo autorskie i prawa pokrewne - zabrania się kopiowania/powielana zawartości merytorycznej strony, szczegółowo: zabrania się kopiowania/powielania tekstów, ich fragmentów, artykułów i opisów oraz pozostałych treści bez zgody autora/autorów zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)).

© 2014 - 2015 Connect Maciej Zalega   Projekt i wykonanie  Projekt i wykonanie REDTEC